YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
betav-masaustu
dormhouse-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

REV Rönesans Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2024

REV Rönesans Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2024

REV Rönesans Eğitim Vakfı, 2024-2025 eğitim öğretim dönemi için üniversite lisans programlarına kayıtlı öğrencilere karşılıksız burs imkanı sunuyor. Burs programı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için büyük bir fırsat.

Burs başvurusu nasıl yapılır? Başvurular, vakfın resmi internet sitesindeki online başvuru formunun doldurulmasıyla alınmaktadır. Başvuru süreci 5 Eylül 2024 tarihinde başlayacak ve 30 Eylül 2024’e kadar devam edecektir.

Başvuru koşulları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Türkiye’deki devlet üniversitelerinde lisans programına kayıtlı olmak,
Yeni kayıt yaptıran adaylar için: Lisans programına kayıt hakkı kazanmış olmak,
Ara sınıflarda olan adaylar için: Genel başarı ortalamasının en az 2,00 olup, bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak,
Disiplin cezası almamış olmak,
Maddi desteğe ihtiyaç duymak,
Herhangi bir kurumdan maaş veya ücret almıyor olmak (zorunlu staj ödemeleri hariç),
Aynı aileden başka bir öğrencinin REV burs programına devam ediyor olmaması,
Başvuruyu belirtilen tarihler arasında online olarak eksiksiz gerçekleştirmek,
Gerekli belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde, belirtilen tarihler içinde teslim etmek.
Burs süresi ve miktarı: Burslar, Ekim ve Haziran ayları arasında, yılda 9 ay süreyle ödenir. Miktar ise henüz açıklanmamıştır.

REV burs programı sadece maddi destekle sınırlı değil; bursiyerlere REV Akademi üzerinden kişisel gelişim eğitimleri sunulmakta ve sosyal sorumluluk projelerinde yılda 50 saat gönüllü çalışma yürütmeleri beklenmektedir. Bursiyerler, bu programın önemli bir parçası olan bu çalışmaları belgeleyerek vakıfla paylaşmak zorundadır.

Başvuru tarihleri: 5 Eylül 2024 – 30 Eylül 2024
Sonuçlar: Burs başvuru sonuçları vakfın sitesinden açıklanacak ve sonuçlarınızı üye girişi yaparak öğrenebileceksiniz.

Tüm detaylar için tıklayın.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>