YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
betav-masaustu
dormhouse-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

Kızılay Burs Başvurusu 2024

Kızılay Burs Başvurusu 2024

Kızılay burs başvuruları, 2024-2025 eğitim-öğretim dönemi için 16 Eylül 2024 ile 25 Eylül 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, ön lisans ve lisans seviyelerinde online olarak alınacaktır. Lise düzeyinde başvuru alınmamaktadır; bu adaylar MEB işbirliği ile tespit edilecektir. Aynı aileden en fazla iki öğrenci Kızılay bursu alabilir ve başka bir kamu kurumu ya da özel kurumdan alınan burs, Kızılay bursu almaya engeldir.

Burs Başvuru Şartları

Lisans ve Ön Lisans Burs Programları kapsamında burs başvurusu yapacak adayların karşılaması gereken koşullar şunlardır:

• T.C. vatandaşı olmak ve Türkiye’de öğrenim görmek,
  • 30 yaşından küçük olmak,
  • Yüz kızartıcı bir suçtan dolayı disiplin cezası almamış olmak,
  • Örgün öğretimde eğitim almak,
  • Genel not ortalamasının en az 2.50 olması ve son iki dönemde 3 dersten fazla başarısız olmamak,
  • Devlet üniversitelerinde okumak veya vakıf üniversitelerinde %100 burslu öğrenim görmek,
  • Birden fazla kamu kurumundan veya başka bir özel kurumdan burs/ kredi almıyor olmak.

Burs Süresi ve Miktarı

Burslar, lisans ve ön lisans öğrencileri için yılda 9 ay süreyle ödenecektir. Burs miktarı belirtilmemiştir.

Başvuru Süreci ve Tarihler

• Burs başvurusu: 16 Eylül – 25 Eylül 2024
  • Ön değerlendirme: 26 Eylül – 29 Eylül 2024
  • Belge yükleme: 30 Eylül – 5 Ekim 2024
  • Video mülakat: 17 Ekim – 22 Ekim 2024
  • Sonuçların açıklanması: 1 Kasım – 4 Kasım 2024

Başvuru sonuçları, SMS ve e-posta yoluyla adaylara bildirilecektir.

Yükseköğrenim burslarına başvuru için tıklayınız.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>