YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
betav-masaustu
dormhouse-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

İstanbul Ticaret Odası İTO Burs Başvurusu 2024

İstanbul Ticaret Odası İTO Burs Başvurusu 2024

İstanbul Ticaret Odası İTO, 2024 yılı için burs başvuruları başlamıştır.

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları
Başvuru Tarihleri: 30 Eylül 2024 – 14 Ekim 2024

Lisans Bursları:
İstanbul il sınırları içindeki devlet üniversitelerinde lisans öğrencisi olanlar (çift ana dal, yan dal, açık öğretim ve uzaktan öğretim hariç) ve ÖSYM tarafından %100 burslu vakıf üniversitelerine yerleştirilen öğrenciler başvurabilir.

Başvuru Koşulları:

T.C. vatandaşı olmak
1. sınıfta 22, 2. sınıfta 24, 3. sınıfta 25, 4. sınıfta 26 yaşından büyük olmamak
Başka bir kurumdan karşılıksız burs almamak (Kredi ve Yurtlar Kurumu bursu dahil)
Tam zamanlı çalışmamak
Okuduğu programın normal öğrenim süresi içinde olmak
Ara sınıf öğrencileri için yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden en az 65 olmak
Yüksek Lisans Bursları:
İstanbul’daki devlet üniversitelerinde tezli yüksek lisans öğrencileri ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenim gören tezli yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir (tezsiz programlar ve formasyon hariç).

Başvurular ik.ito.org.tr adresinden online olarak yapılacaktır. Başvuru süreci de aynı adresten takip edilecektir. Mevcut bursiyerlerin yeniden başvuru yapmasına gerek yoktur.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>